Video

Video

Svadby

Jednou z prvých otázok, ktorú Vám položíme je, akú máte „VY“ predstavu, ako má vyzerať Vaše svadobné video a foto. Ak viete presne čo chcete, snažíme sa Vám vyjsť v maximálnej miere v ústrety a vytvoriť Vám svadobné video – foto tak, ako ste si ho vysnívali. Ak takúto konkrétnu predstavu nemáte, ponúkneme Vám služby v rozsahu, ktorý je z nášho hľadiska najoptimáľnejší a teší sa obľube a spokojnosti.

Video

– Predpokladaný začiatok o 12:00, s predpokladaným ukončením o 01:00

– Video vo Full HD kvalite, 2 ks DVD, 1 ks USB s MP4, 1 ks Blu-rya (po dohode),

– upravený záznam z celého svadobného dňa (cca 2-3 hod) rozdelený na kapitoly

– krátky zostrih svadobného dňa s hudobným podkladom podľa vášho vkusu

– cenovú ponuku vám sprístupníme, keď nás kontaktujete mailom alebo telefonicky

Video + foto (cenovo zvýhodnený balík)

– Balík VIDEO

– Fotografovanie portrétov v ext./int.

– Foto zo sobášu a gratulácií

– Spoločné a skupinové foto

– Momentky zo zábavy a programu

– Cca 1000 upravených fotografii

– cenovú ponuku vám sprístupníme, keď nás kontaktujete mailom alebo telefonicky

Na záznam používame HD kamery. V prípade nedostatku svetla si snímané scény podľa potreby nasvietime. Keďže sa v tejto oblasti pohybujeme už dlhšiu dobu, máte záruku že nám neutečie žiadny dôležitý moment vášho svadobného dňa. Pozornosť venujeme aj zdanlivým maličkostiam, ktoré tiež dotvárajú atmosféru celej slávnosti.

V prípade, že máte špecifické požiadavky a poviete nám o nich, radi sa prispôsobíme vašim predstavám.

Ak máte ďalšie otázky kontaktujte nás mailom jan.chrvala@gmail.com alebo na t.č.0907197146.

ZOPÁR UKÁŽOK Z NAŠEJ PRÁCE

Roman a Denisa

Monika a Filip

Nina a Vladimír

Adriana a Viliam

a niečo staršie

Ľubica a Ondrej

Nikoleta a Peter

Martina a Martin

Miriam a Miroslav

NÁBOŽENSKÉ SLÁVNOSTI:

Ponúkame tiež video a foto služby, ktoré môžete využiť na slávnosti Birmovania alebo počas slávnosti Prvého svätého prijímania alebo primičnej slávnosti vo Vašej farnosti. Samozrejmosťou je aj okrem snahy urobiť výsledné video alebo foto čo najlepšie, tak aj taktné a správne pohybovanie sa v sakrálnych priestoroch počas bohoslužby.

Video:

– Natáčanie na 1 kameru + postprodukcia + 1 DVD disk alebo USB kľúč s HD záznamom

– Natáčanie na 2 kamery + postprodukcia + 1 DVD disk alebo USB kľúč s HD záznamom

– Natáčanie na 3 kamery + postprodukcia + 1 DVD disk alebo USB kľúč s HD záznamom

Ďalšia kópia DVD

-potlačené médium, obálka, PVC obal, do 120 min

Cenník vám zašleme keď nás kontaktujete na náš mail alebo telefonicky.

V prípade ak sú Vaše priestory v kostole pre danú slávnosť kapacitne nedostatočné, ponúkame Vám možnosť využiť veľkoplošnú obrazovku vonku na priestranstve pred alebo vedľa kostola. Túto službu ponúkame v spolupráci s partnerskou firmou.

PROJEKCIA v exter. = 260,- E

ozvučenie v exter. = 50, -E

Ukážky našej práce:

Primičná slávnosť Krušovce

Primičná slávnosť Bratislava - Petržalka

DOKUMENTARISTIKA:

Filmová tvorba nie je len našou prácou ale aj našim koníčkom. Preto ak máme chvíľu voľného času, radi sa venujeme svojim projektom a veciam, ktoré nás zaujímajú. Spravidla je to zo sveta kultúry, literatúry, turistiky a cestovania. Nemajú komerčný charakter, preto sa cítime v tejto oblasti slobodní a je to pre nás relax.

Radi spolupracujeme so spoločenstvami, malými súkromnými firmami, ktoré tvoria produkciu, prípadne scenár či réžiu a vytvoríme tak spoločné dielko, ktoré sme už neraz ponúkli do TV.
Tak to bolo aj s 15-dielnym seriálom Mauí chuapec z Radošovec , ktorý vnikol na motívy príbehov o známej českej postavičke Kája Mařík. Film bol hraný amatérskymi hercami zo záhoráckej obce Radošovce. Film je teda v záhoráčtine – dialekt blízky českému jazyku.
Ako seriál vznikal, sa môžete dozvieť z nášho krátkeho dokumentu:

Zo zákulisia filmovej tvorby

Ako sa spolupracovalo režisérke s nami?

Pán Janko Chrvala natáčal pred 24 rokmi bratove primície, boli sme veľmi spokojní.

Odkedy sa brat stal farárom, vždy si ho pozýva, aby natáčal u neho vo farnosti prvé sv. prijímanie alebo birmovku.

Počas sv. omše sa premiestňuje nenápadne a má úctu k posvätnému priestoru.

Keď sme sa v našom farskom spoločenstve Rodzina veseuá chystali pustiť do natáčania nášho prvého amatérskeho filmu o sv. Márii Goretti: Nebo nad močiarmi, jednoznačne sme sa obrátili na pána Chrvalu. Bolo to náročné natáčanie, ktoré si vyžadovalo veľa času. Pán Chrvala bol veľmi ústretový a napriek dlhým hodinám a neustálemu premiestňovaniu pokojne zvládol každú situáciu.

Postupom času sa ako kameraman vypracoval a spolu s manželkou Veronikou pre nás natáčali viaceré kultúrne programy, ktoré sme robili. Tiež dokument pri príležitosti 20-teho výročia nášho spoločenstva.

V rokoch 2012 – 2016 sa obaja pustili s naším spoločenstvom do dlhého a náročného projektu: amatérskeho seriálu: Mauí chuapec z Radošovec na motívy knihy: Školák Kája Mařík. Keďže tento projekt trval 4 roky, oceňujem ich vytrvalosť a zanietenosť pre tento projekt, ktorý si myslím, že im postupne prirástol k srdcu. Taktiež oceňujem Veronikine kreatívne nápady a hodiny a hodiny strávené strihom. Chcela by som vyzdvihnúť aj ich obetavosť a trpezlivosť, keďže hlavné postavy boli malé deti, pri ktorých bolo treba trpezlivo vysvetľovať čo sa bude robiť a oni s tým nemali problém.

Neustále sme sa premiestňovali, točili sme v rôznych podmienkach. Raz bolo veľmi horúco, inokedy sme sa brodili v snehu a mrzli, no naši kameramani vytrvalo pracovali. Dva z príbehov zahŕňali veľký počet komparzistov. Okolo 130 ľudí pri natáčaní procesie Božieho Tela a podobný počet pri birmovke. Veľmi dobre zvládli aj toto, o čom svedčia krásne zábery. Výsledkom je 15-dielny seriál, o ktorý je veľký záujem nielen u nás, ale aj v Českej Republike.

Naposledy nám natáčali hranú krížovú cestu, ktorá sa im tiež veľmi vydarila.

Ak hľadáte kameramanov, ktorí pracujú profesionálne, ale zároveň majú ľudský prístup a kreatívne nápady, určite odporúčam.

Silvia Kudláčová (Radošovce pri Skalici)

Okrem tejto témy sme natočili aj dokumenty, ktoré boli odvysielané v TV pod názvom Do vienka dané. Bol to cyklus dokumentov o ľuďoch, ktorí sa venujú a rozvíjajú svoj talent, a tak obohacujú našu kultúrnu pokladnicu – čipkovanie, výroba bábík zo šúpolia, drevorezba, výroba hudobných nástrojov, košikárstvo a pod.

Muž v čipkách

Pre spoločenstvo eRko sme točili „videopohľadnicu“, ktorou pozdravili deti svojich rodičov z tábora:

Lúčky eRKO tábor

Alebo sme spolupracovali s farnosťou v Kátlovciach, pre ktorú sme natočili dramatizovanú krížovú cestu a obohatili ju o niekoľko našich nápadov:

Veľkonočný film

Pre recitačnú súťaž Kátlovce Paľa Ušáka Olivu sme natočili medailónik zakladateľke tejto súťaže Hanu Ušákovú Kostolanskú k jej životnému jubileu:

Hana Ušáková Kostolanská

Poézia a študentská tvorba:

Keďže manželka je učiteľka slovenského jazyka a literatúry, radi obohatíme jej študentom pohľad na literatúru a poéziu tak, že ich vtiahneme do pozície recitátorov, komparzistov a hercov. Keď si vyskúšajú nové role pred kamerami, sami sú prekvapení náročnosťou kameramanskej a filmárskej práce. Vyžaduje si to trpezlivosť, vytvalosť, zmysel pre detail, prácu s hlasom i dramatickým prejavom, náročnosť na čas i postprodukciu.
Takto vzniklo už niekoľko filmov a projektov, zopár z nich si môžete pozrieť:

Lyrické pásmo - Ivan Krasko

Lyrické pásmo - Teodor Križka

Veľkonočné zvyky z Krakovian

Ďalšie ukážky našej práce:

Nevidiaca Miška

Reunion

SPRAVODAJSTVO:

V rámci tvorby spravodajstva spolupracujeme s viacerými regionálnymi i nadregionálnymi televíziami. Neraz sa naše príspevky objavia aj v TV Noe alebo pre RSTV.

Ukážky našej práce:

DISKUSIE:

KULTÚRNE A FOLKLÓRNE PODUJATIA:

Výstava čipiek

Sledujte náš youtube kanál